608 083 256
Děti jsou živé květy země

S radostí všem oznamujeme, že naše školička uspěla se svou žádostí "Chutě a vůně jedlé zahrady Školičky Kamarád" v grantové výzvě SZŠ a společnosti LIDL "Jedlá školní zahrada" a získala na rozvoj naší zahrady grantovou podporu 100.000 Kč☺. S celým projektem vás rádi seznámíme a budete-li mít chuť a čas pomoci nám s realizací projektu, budeme rádi. Více informací níže☺

Grantová výzva Skutečně zdravé školy a společnosti LIDL [PDF17.74 MB]

Náš projekt"Chutě a vůně jedlé zahrady Školičky Kamarád" [PDF 5.21 MB]

Anotace projektu  [PDF 1.68 MB]

Vizualizace projektu by Veronika Chlubnová, DiS.

Publicita projektu bude probíhat na:

-webové stránky www.ms.noveveseli.cz

- Fb https://www.facebook.com/profile.php?id=100063966640418

- Novoveselský zpravodaj https://www.noveveseli.cz/volny-cas/zpravodaj?view=category&amount=20&category=60&fyear=1

- náš kanál Youtube https://www.youtube.com/channel/UCFofrEyda3iTEiIJfWaAJag

- vestibul Školičky Kamarád

- Víkend otevřených zahrad, Svatováclavské slavnosti a jiné komunitní akce

- schůzka rodičů v 9/2023

 

11.06.2023

Vážení a milí, srdečně k vám posíláme pozvání na otevřenou zahradu v neděli 11.6.2023 od 10:00 - 16:00. Akce se koná v rámci celorepublikové kampaně https://www.vikendotevrenychzahrad.cz/. Cílem je  v tento víkend prezentovat veřejnosti význam vegetace a posílit tak její postavení ve společnosti. Obvyklá forma je komentovaná prohlídka o historii, současném stavu i budoucích záměrech v zahradě či parku, doplněná dalším programem. U nás chystáme doplňkový program - budeme představovat náš projekt na Jedlou školní zahradu, na kterou jsme získali dotaci, dále nabídneme 2 komentované prohlídky v 10:30 a ve 13:00, i tvořivé dílničky. A na naší zahradě si především užijete relaxu a oddychu☺. Přijďte, rádi vás uvidíme☺☺☺

Číst dál...
07.06.2023

I když si jaro dalo načas, tak teď už je v plném rozpuku. Odkvetly nám pampelišky, tak kdo nestihl vyrobit šťávu či med, musí si počkat za rok. I smrkové výhonky jsou již přerostlé, takže výborný sirup na kašel a dýchací cesty už asi nestihnete. Snad tam, kde tolik nesvítí slunce a je chladněji. Ale začal čas šeříků a bezů. Nebojte se a experimentujte. Šeřík je dobrý na migrény, posiluje imunitu, obsahuje antibakteriální a antivirové phytoncidy. Čaj a odvar lze použít rovněž zevně jako obklad na ekzémy, ale také na záněty spojivek a na kruhy pod očima. Zlepšují pružnost pokožky.Černý bez je zase dobrý při nachlazení, virózách, chorobách dýchacích cest, trávicího ústrojí, podporuje činnost ledvin, hojí pokožku, pomáhá na svalové a kloubní potíže.Níže uvádíme zajímavosti o bylinách a návody, jak vyrobit šťávy☺.

Číst dál...
07.06.2023

Hola, nezapomeňte na zítřejší fotografování tříd na konec školního roku🤩😎🙂. Začínáme v 8:00.

Číst dál...
05.06.2023

Jak červen teplem září, takový bude i měsíc září...Tak to máme zatím pěkné vyhlídky. Týden sluníčka a teplíčka každému dodal potřebnou energii a chuť do dalších výzev a úkolů☺. Níže mrkněte na to, co nás v červnu čeká. Kromě toho, že budeme hodně na zahradě a v terénu, ještě budeme prožitek a radost sdílet s komunitami. Veřejnost uvítáme na OTEVŘENÝCH ZAHRADÁCH, rodiče na ZAHRADNÍ SLAVNOSTI u příležitosti rozloučení s předškoláky, deváťáky při ukončení projektu CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM. Taky proběhne fotografování tříd, POLONOCOVÁNÍ  a poslední setkání VELKÉHO EKOTÝMU, čímž uzavřeme celý školní rok.

Číst dál...
01.06.2023

Ode 1.6. se mění tzv. koncová, celý červen bude ve třídě Berušky. Znamená to, že od 15.30 budou děti z ostatních tříd v této třídě.


SPOLUPRACUJEME

zahrada pavucina chaloupky ukliďme svět ucime se venku

DOPORUČUJEME

bezobalik chaloupka tiera zamek recyklohrani