608 083 256
Děti jsou živé květy země

PROČ ZAPOJENÍ NAŠÍ ŠKOLIČKY DO PROGRAMU SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA?
Kvalitní vzdělávání pomáhá vytvářet sebevědomé a spokojení děti. Jídlo tvoří základ našeho života a naší budoucnosti, musí tedy hrát ve vzdělávání dětí klíčovou roli. Děti zapojením školky do programu získají povědomí o kultuře zdravého stravování.

SZŠ KORESPONDUJE S NAŠIMI KONCEPČNÍMI ZÁMĚRY A ZASTŘEŠUJE NAŠE AKTIVITY V OBLASTI ZDRAVÉ ŽIVOTOSPRÁVY A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU.

PODPORUJEME LEGISLATIVNÍ ZÁKAZ KLECOVÝCH CHOVŮ SLEPIC, a to tím, že odebíráme vejce od regionálního farmáře Pavla Šimůnka z farmy MIDORI v Budči.

Skutečně zdravá škola

Kroky ke stříbrnému certifikátu SZŠ


Obhajoba stříbrného certifikátu SZŠ


Kurzy vaření


Místní dodavatelé


Zdravé suroviny

Polenta, Kopr vonný, Okurka, Kmín, Čočka, Slunečnice, topinambur, Sýry, Kopřiva dvoudomá, Pomeranč, Citron, Oleje, Kiwi, Biopotraviny, Moruše, Máslo, Krůtí maso, Hroznové víno, Žitná mouka, Kakao, Vepřové maso, Jogurt, Rakytník, Bylinkové čaje, Paprika, Semínka, Rajčata, Dýně, Švestky, Cuketa, Mangold, Jahody a meruňky, Černý bez a med, Meloun a mrkev, Tofu a pohanka, Banány a jablka, Cereálie, Těstoviny, Tvaroh, Lučina, Kedluben a ředkvička, Brokolice, Vejce, Mák, Cibule a hovězí maso, Brambory a játra, Česnek a kroupy, Rýže, Mozzarella, Droždí, Kuřecí maso, Květák a červené zelí, Hrách a čínské zelí, Kysané zelí, Ryby, Pórek a špenát, Mléčné výrobky, Ovesné vločky, Červená řepa, Celozrnné pečivo, Ředkev bílá a Mungo, Pohanka, Jáhly a kapusta, Cizrna

Ukázka jídelníčku


Třídní vaření


Kroky k bronzovému certifikátu SZŠ


Zápisy


Vzdělávaní o jídle a zdravém stravování


Školičkové farmářské trhy


Naše prezentace 


Návštěva farmářů a zemědělců - jdeme za cestou surovin a potravin


Další aktivity

 
Publicita 


SPOLUPRACUJEME

zahrada pavucina chaloupky ukliďme svět ucime se venku

DOPORUČUJEME

bezobalik chaloupka tiera zamek recyklohrani