608 083 256
Děti jsou živé květy země
21.01.2020

Projekt spočívá ve snaze využít zkušeností mateřské školy v oblasti ekologické a environmentální výchovy prostřednictvím ukázkové přírodní zahrady mateřské školy. Ta svou činností a aktivitami na zahradě MŠ může nejen inspirovat, ale i měnit zažité přístupy a stereotypy. Projekt podpoří rozvoj a další aktivity plánované na této zahradě, ale i údržbu a udržitelnost zahrady pro budoucí generace dětí, i budoucí setkávání napříč generacemi.

Číst dál...
25.12.2018

V lednu 2012 slavila Školička Kamarád narozeniny, a skoro každý si přál nová okna a nový kabát. Dokonce toto přání zpívaly školičce i děti ve své písničce.
Přání se mají plnit, a tak slovo dalo slovo, štěstí nám přálo, a rekonstrukce za obrovské finanční podpory Městyse Nové Veselí a Státního fondu životního prostředí mohla začít.

Číst dál...
14.12.2018

Pojďte s námi za pohádkou, projdeme se pamětí, naše staré kamarády nehodíme do smetí….
Ten, kdo má rád pohádky, ať už je malý nebo velký, mohl v sobotu 20.6. zavítat do pohádkového lesa, který pro širokou veřejnost připravila naše školička ve spolupráci s úřadem městyse za finanční podpory Fondu Vysočina. Každý, kdo si chtěl zpestřit sobotní odpoledne, přišel mezi 13 – 13.30 k mateřské škole, kde již čekal šašek se svými kamarády a pro děti si připravil první soutěžní úkol.

Číst dál...
14.12.2018

Všichni se neustále snažíme zlepšovat zázemí dětí v mateřských školách, mnohdy však peníze nestačí. Proto je fajn, že Fond Vysočina začal také svůj zájem soustředit na zlepšení zázemí mateřských škol. Díky možnosti čerpání financí z tohoto fondu jsme dětem v naší mateřské škole udělali novou jídelnu. Rekonstrukce proběhla o prázdninách a financována byla 50% z Fondu Vysočina úřadu kraje Vysočina a 50 % naším zřizovatelem.

Číst dál...
14.12.2018

Další vlaštovkou, která přinesla naší mateřské škole zlepšení podmínek, a tím i zkvalitnění péče o děti předškolního věku, bylo kladné vyřízení naší žádosti z výzvy Naše školka z fondu Vysočina, vyhlášeného Krajským úřadem Kraje Vysočina. Mateřská škola Kamarád ve spolupráci se svým zřizovatelem, městysem Nové Veselí, podala svou žádost v březnu, a s napětím jsme očekávali výsledky grantové výzvy.

Číst dál...

SPOLUPRACUJEME

zahrada pavucina chaloupky ukliďme svět ucime se venku
agras1 mlekarna bohdalov1 sad havlickova borova                                                       

DOPORUČUJEME

bezobalik chaloupka tiera zamek recyklohrani