608 083 256
Děti jsou živé květy země

Další vlaštovkou, která přinesla naší mateřské škole zlepšení podmínek, a tím i zkvalitnění péče o děti předškolního věku, bylo kladné vyřízení naší žádosti z výzvy Naše školka z fondu Vysočina, vyhlášeného Krajským úřadem Kraje Vysočina. Mateřská škola Kamarád ve spolupráci se svým zřizovatelem, městysem Nové Veselí, podala svou žádost v březnu, a s napětím jsme očekávali výsledky grantové výzvy.

Cílem naší žádosti bylo zkvalitnění vybavení školní vývařovny, a to obnovou některých velkokapacitních spotřebičů, jako je plynový sporák, univerzální hnětací stroj, dále mycího stolu, nerezové baterie se sprchovým oplachem a výměnou pracovních desek. Díky tomu se nejen zlepší vybavení vývařovny, ale i také pracovní podmínky kuchařek naší školní jídelny. Za podpory krajských grantových financí si řada mateřských škol může dovolit investovat do zajištění kvalitnější předškolní péče.

vyvarovna1 vyvarovna2 vyvarovna3

 

fond vysocina

21.01.2020

Projekt spočívá ve snaze využít zkušeností mateřské školy v oblasti ekologické a environmentální výchovy prostřednictvím ukázkové přírodní zahrady mateřské školy. Ta svou činností a aktivitami na zahradě MŠ může nejen inspirovat, ale i měnit zažité přístupy a stereotypy. Projekt podpoří rozvoj a další aktivity plánované na této zahradě, ale i údržbu a udržitelnost zahrady pro budoucí generace dětí, i budoucí setkávání napříč generacemi.

Číst dál...
25.12.2018

V lednu 2012 slavila Školička Kamarád narozeniny, a skoro každý si přál nová okna a nový kabát. Dokonce toto přání zpívaly školičce i děti ve své písničce.
Přání se mají plnit, a tak slovo dalo slovo, štěstí nám přálo, a rekonstrukce za obrovské finanční podpory Městyse Nové Veselí a Státního fondu životního prostředí mohla začít.

Číst dál...
14.12.2018

Pojďte s námi za pohádkou, projdeme se pamětí, naše staré kamarády nehodíme do smetí….
Ten, kdo má rád pohádky, ať už je malý nebo velký, mohl v sobotu 20.6. zavítat do pohádkového lesa, který pro širokou veřejnost připravila naše školička ve spolupráci s úřadem městyse za finanční podpory Fondu Vysočina. Každý, kdo si chtěl zpestřit sobotní odpoledne, přišel mezi 13 – 13.30 k mateřské škole, kde již čekal šašek se svými kamarády a pro děti si připravil první soutěžní úkol.

Číst dál...
14.12.2018

Všichni se neustále snažíme zlepšovat zázemí dětí v mateřských školách, mnohdy však peníze nestačí. Proto je fajn, že Fond Vysočina začal také svůj zájem soustředit na zlepšení zázemí mateřských škol. Díky možnosti čerpání financí z tohoto fondu jsme dětem v naší mateřské škole udělali novou jídelnu. Rekonstrukce proběhla o prázdninách a financována byla 50% z Fondu Vysočina úřadu kraje Vysočina a 50 % naším zřizovatelem.

Číst dál...
14.12.2018

Další vlaštovkou, která přinesla naší mateřské škole zlepšení podmínek, a tím i zkvalitnění péče o děti předškolního věku, bylo kladné vyřízení naší žádosti z výzvy Naše školka z fondu Vysočina, vyhlášeného Krajským úřadem Kraje Vysočina. Mateřská škola Kamarád ve spolupráci se svým zřizovatelem, městysem Nové Veselí, podala svou žádost v březnu, a s napětím jsme očekávali výsledky grantové výzvy.

Číst dál...

SPOLUPRACUJEME

zahrada pavucina chaloupky ukliďme svět ucime se venku

DOPORUČUJEME

bezobalik chaloupka tiera zamek recyklohrani