608 083 256
Děti jsou živé květy země

materska skolka nove veseli1 materska skolka nove veseli2s materska skolka nove veseli3

Mateřská škola Kamarád v Novém Veselí je vesnická školička umístěná v srdci Českomoravské vrchoviny, obklopená krásnou přírodou. Školka sídlí v poměrně nové budově z 80. let a její součástí je ukázková přírodní zahrada a dobrodružná zahrada o rozloze 2400 metrů čtverečních.

materska skolka nove veseli4 materska skolka nove veseli5 materska skolka nove veseli6

V budově školky se nacházejí čtyři prostorné třídy, ve kterých mají děti vytvořeny centra aktivit pro spontánní i řízené činnosti dětí. Třídy se jmenují BERUŠKY, KUŘÁTKA, KOŤÁTKA a VČELIČKY. Jsou heterogenní, dvě z nich jsou mladší a dvě starší. Jsou odlišeny barvami a vkusně zařízeny nábytkem i doplňky, které zpestřují vnitřní interiér.

materska skolka nove veseli7 materska skolka nove veseli8 materska skolka nove veseli9

Stravování probíhá ve společné jídelně, kde se děti mohou během dne setkávat.

materska skolka nove veseli10 materska skolka nove veseli11 materska skolka nove veseli12

Volné sklepní prostory využíváme jako vlastní prádelnu, keramickou dílnu se sušárnou, dědečkovu dílnu na polytechnické dovednosti a babiččinu kuchyňku na činnosti charakterizující dobu našich prababiček.

materska skolka nove veseli13 materska skolka nove veseli14 materska skolka nove veseli20

Naše školka je barevná, plná veselých obrázků a prvků na smyslové vzdělávání. Nevšední interiér usnadňuje dětem adaptaci a vytváří takové prostředí, aby se dětem u nás líbilo a byly spokojené a šťastné.

materska skolka nove veseli16 materska skolka nove veseli17 materska skolka nove veseli18

Provoz MŠ je od 6.00 do 16.30 hod., v době hlavních prázdnin bývá provoz po dohodě se zřizovatelem a rodiči přerušen zpravidla na čtyři až pět týdnů podle potřeb údržby budovy. V době prázdnin bývá provoz MŠ od 6.30 - 16.00.

materska skolka nove veseli19 materska skolka nove veseli20 materska skolka nove veseli22

Cílem našeho pedagogického snažení je využití přirozené touhy dítěte po poznání, předávání takových hodnot a postojů, které budou formovat jeho osobnost, aby z něj vyrostl člověk aktivně se podílející na ochraně a utváření životního prostředí. Zaměříme se především na výchovu dítěte k odpovědnosti za své chování a jednání, přitom se však budeme snažit vytvářet takové prostředí, kde dítě bude prožívat šťastné a bezstarostné dětství. Celý kolektiv vzájemně spolupracuje a pomáhá si, což má vliv na celkové klima ve školičce. Zároveň je takové klima pro děti příkladem, jak se k sobě navzájem chovat.   

Leták pro rodiče   [PDF 367.75 KB]

Leták o Školičce Kamarád  [PDF 459.09 KB]

Leták o sběrových aktivitách  [PDF 574.03 KB]


SPOLUPRACUJEME

zahrada pavucina chaloupky ukliďme svět ucime se venku
agras1 mlekarna bohdalov1 sad havlickova borova                                                       

DOPORUČUJEME

bezobalik chaloupka tiera zamek recyklohrani