608 083 256
Děti jsou živé květy země
Paní učitelka: Mgr. Blanka KratochvílováPaní učitelka: Monika KovalskáŠkolní asistentka: Zdenička Tulisová

Smíšená předškolní třída se ve vzdělávání zaměřuje na získání, prohloubení a upevnění všech dovedností, to vše formou přirozeného vzdělávání. Děti jsou praktickými činnostmi rozvíjeny pro budoucí povinnosti a život. U předškoláků a dětí s odloženou školní docházkou se zaměřujeme na prohloubení dovedností vedoucích ke školní připravenosti a maximální rozvoj logopedické péče, u mladších dětí pak na bezproblémovou adaptaci na nové prostředí, rozvoj samostatnosti, sebeobsluhy a posilování vzájemných vztahů. Je zde dán velký prostor pro samostatnost a pro uplatňování stanovených pravidel. Vzdělávání probíhá formou individuálních, skupinových a vyjímečně i frontálních činností, děti pracují v centrech aktivit a denní rituály jsou soustředěny na elipsu. S elipsou se zde pracuje jako s prostředkem zklidnění dětí. Děti používají sebehodnocení a zpětnou vazbu. Mají dostupnost veškerého vybavení k samostatné volbě her a činností a k rozvoji komunikačních dovedností při hrách, řešení situací a budování vzájemných vztahů. Třída se inspiruje programem Začít spolu, pedagogikou Montessori a principy Lesních školek.Ve třídě je jedno dítě s OŠD vyžadující logopedickou podporu, dítěti pomáhá školní asistent. V této třídě se děti starají o leguána zeleného, strašilky a na školní zahradě společně s ostatními dětmi pečují o morče Sněženku.

Naše projekty


Ze života třídy

30.10.2020

Milá kuřátka. Po týdnu podzimních prázdnin jsme tady s novým tématem a novými úkoly. Tentokrát se vypravíme do světa dýní, ale nejen. Vaše povídání s rodiči by mělo být o farmáři, který buď pěstuje plodiny, teď na podzim např. dýně, mák, kukuřici, brambory, řepu apod. nebo o farmáři, který na své farmě chová zvířátka. Ne všechny činnosti musíte splnit☺.

Číst dál...
20.10.2020

Milé děti. V tomto týdnu jsme si měli povídat o plodech v království stromů. Mnoho už toho o stromech víme a známe - že je dělíme na jehličnaté a listnaté, že mají plody, co strom tvoří (koruna, kmen a kořeny), jaký je ze stromu užitek. Připravili jsme pro předškoláky několik aktivit, které vám pomůžou informace o stromech doplnit a rozšířit. Rodiče prosíme o pomoc dětem a zajištění potřebných věcí pro práci předškoláků. Pro zpětnou vazbu nám posílejte foto přes mobil na telefon 733 132 583 nebo emailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Děkujeme☺

Číst dál...

SPOLUPRACUJEME

zahrada pavucina chaloupky

DOPORUČUJEME

bezobalik chaloupka tiera zamek recyklohrani