608 083 256
Děti jsou živé květy země

 

Naše druhá odborná učebna nazvaná „DĚDEČKOVA DÍLNA“ je místem pro získávání polytechnických dovedností. Vybavení bylo částečně pořízeno z projektových financí příspěvkové organizace nebo z vlastních zdrojů, tedy z rozpočtu MŠ.

3 DSC 00821 DSC 0087

 

Dříve si dědové a pradědové museli všechno vyrobit manuálně a neměli takové moderní vybavení jako dnes. Děti zde získávají nejen praktické dovednosti, ale posilují si i vztah k práci a uvědomují si význam práce pro člověka. Přísloví „Bez práce nejsou koláče…“ je zde namístě. Poznávají spíše současné vybavení, pokud se chceme podívat na vybavení některých řemeslných dílen, můžeme po domluvě navštívit např. zámečnickou dílnu pana Vencálka, truhlářskou dílnu pana Veselého nebo kamnářskou dílnu u Bělíků (Pejchalovi).

 

 

Děti v naší dílně také pracují ve skupinách, část může pracovat v dílně u svěráků, část v keramické dílně. Učí se obsluhovat svěrák, řezat, lepit, zatloukat hřebíky, kombinovat různé materiály a techniky a dokončit svou práci. Při práci s keramickou hlínou si rozvíjí jemnou motoriku, fantazii a opět se učí novým postupům a práci dokončit. Na práci v dílně si můžeme pozvat i odborníka, kterým může být např. některý z dědečků, ale i tatínků (pokud budou mít čas).

 


SPOLUPRACUJEME

zahrada pavucina chaloupky ukliďme svět ucime se venku
agras1 mlekarna bohdalov1 sad havlickova borova                                                       

DOPORUČUJEME

bezobalik chaloupka tiera zamek recyklohrani