608 083 256
Děti jsou živé květy země
13.02.2023

Sdělujeme rodičům, že vyšetření oční screening proběhne v naší školičce 13.2.2023 od 8:00. Ve třídách uhraďte poplatek 200 Kč za toto vyšetření. Děkujeme.

30.01.2023

Sdělujeme rodičům malých keramiků, že od nového týdne 30.1.2023 bude keramika probíhat v následujícím režimu:

pondělí Kuřátka

čtvrtek Koťátka

Časy jsou stejné.

Následující týden nebude mít keramiku žádná skupina. V tomto režimu ob týden pojede tato aktivita do konce května, kdy keramika skončí. Děkujeme za pochopení této změny.

23.01.2023

Vážení rodiče.

S koncem ledna končí první pololetí školního roku 2022-23, a my se začínáme intenzivněji soustředit na posílení školní zralosti dětí. V období před proběhla diagnostika, máme náhled na to, co je potřeba u dětí posilovat obecně, a samozřejmě i konkrétně na základě této individuální diagnostiky.

Zápisy budou v období mezi 1. - 15. 4.2023, tudíž máme ještě čas se na tento zápis do ZŠ připravit.

V obecné rovině posilujte dovednosti samoobslužného charakteru (oblékání, zapínání zipu, vázání uzle a mašličky, obsluha při stravování, hygienická obsluha, konkrétně po použití WC aj.)

Také je potřeba posílit smysl pro povinnost, řešení úkolů, jejich dokončení, uklidit po práci, poradit si s neúspěchem a chybou, mít radost z dosaženého.

Všichni ve školičce pracujeme na kultivovaném chování, zdvořilostních návycích, respektu, empatii a umění zvládnout své emoce. S tím nám můžete pomoci také☺

Číst dál...
14.01.2023

Sdělujeme rodičům, že potvrzení na slevu na dani, tzv. školkovné, si budete moci vyzvedávat v kanceláři zástupkyně pro MŠ od čtvrtka 19.1.2023 ( u kuchyně).

04.01.2023

Kurz je určen dětem předškolního věku 5-6 (7) let. Výuka začíná 12.1. a budeme jezdit každý ČTVRTEK. Sraz ve školce v 7.00 h.

Sebou do baťůžku: plavky, jménem označený ručník, koupací čepice s křestním jménem dítěte na čele (pro oslovení instruktorkou) - použijte centrofix☺

Holčičkám s dlouhými vlásky prosíme zaplést copánky (vlásky tak nejsou tolik mokré)

Pro snazší převlékání, prosíme, dejte dětem kalhoty a bundu (ne kombinézy).

Cenu kurzu 870,- Kč uhraďte v kanceláři MŠ (u jídelny) tento týden do 8.00h.

 

02.01.2023

Vážení rodiče.

Pedagogicko-psychologická poradna (PPP) připravuje vyšetření školních zralosti.

Vyšetření školních zralostí budou v jejich zařízení probíhat v průběhu února-dubna 2023. Pokud zvažujete odklad školní docházky (nebo předčasný nástup do ZŠ), je potřeba objednat se k vyšetření nejpozději do 31.1.2023.  Při objednání po tomto termínu PPP nezaručuje vystavení doporučení do termínu zápisu.

PPP preferuje objednání e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..  Vhodné je zaslat vyplněný formulář  Žádost o vyšetření, který je k dispozici na jejich webových stránkách www.pppaspcvysocina.cz, v sekci "Dokumenty".  Údaje potřebné k objednání jsou:  jméno a příjmení rodiče, jméno a příjmení dítěte, datum narození dítěte, adresa (trvalá, korespondenční), telefonický a e-mailový kontakt a mateřská škola, kterou dítě navštěvuje. Leták níže.

Číst dál...
01.01.2023

V lednu se s pranostikami roztrhl pytel. Do dnešních dnů se nejvíce vžilo oblíbené rčení - na Nový rok o slepičí krok a na Hromnice o hodinu více. Jde o vysvětlení, že světlé části dne pomalu přibývá a čekají nás delší dny a kratší noci. Další z oblíbených pořekadel - Jak na Nový rok, tak po celý rok - nás nabádá k tomu, že se na Nový rok snažíme dělat věci správně a tak, jak chceme, aby fungovaly v celém roce. V minulosti lidé starý rok nevyprovázeli ohňostrojem. Asi šli brzo spát a ráno v novém roce se probouzeli odpočati a plni sil.

Číst dál...
01.01.2023

Vítejte v novém roce.

Nezapomeňte, že se uvidime až v úterý 3.1.2023. Koncová bude ve třídě Včeličky. Doufáme, že jste se všichni vyzdravěli, malí i velcí, a že se spolu uvidime při lednových aktivitách. Nejdříve budeme vyhlížet Tři krále, dvanáctého startuje plavání předškoláků, mladší děti ze třídit Včeličky a Berušky budou využívat autobus k výletem do Žďáru na různé výstavy, návštěvy knihovny, zámku, Moučková domu apod. O tom vás budeme včas informovat. Také nás čeká zimní stopovaná na Krátké, návštěva divadelka Kůzle a stále mohou číst pohádky dětem všichni, kdo mají čas - senioři, rodiče, prarodiče . Stačí se domluvit s paní učitelkami. Tak brzy na viděnou. Podrobný plán aktivit níže

Číst dál...
01.01.2023

S novým měsícem se mění tzv. koncová. V lednu bude ve třídě Včeličky. Znamená to, že od 15.30 si děti vyzvedávejte v této třídě. V případě organizačně provozních opatření vás budeme o změně informovat.

20.11.2022

Milí příznivci krmítek,

sezóna plných krmítek se pomalu blíží a ptáčci na vás májí velkou prosbu. Přikrmujte zodpovědně! Z hlediska člověka je plné krmítko úžasná věc - ptáčky nám přiláká na dosah, můžeme je krásně pozorovat, máme skvělý pocit, že jim pomáháme.

Je to ale tak? Mají z přikrmování užitek všechny druhy? Pojďme tedy přikrmovat tak, abychom ptáčkům pomáhali a neubližovali jim. Více níže☺

Číst dál...

SPOLUPRACUJEME

zahrada pavucina chaloupky ukliďme svět ucime se venku

DOPORUČUJEME

bezobalik chaloupka tiera zamek recyklohrani