608 083 256
Děti jsou živé květy země
11.12.2023

Sdělujeme rodičům, že provoz MŠ bude zkrácen v tyto dny:

v pondělí 11.12.2023 do 16:00 z důvodu zdravotnického školení zaměstnanců MŠ Nové Veselí pro poskytování 1.pomoci u dětí

ve čtvrtek 14.12.2023 do 15:30 z organizačních důvodů

Děkujeme za pochopení a spolupráci☺♥

07.12.2023

Ve čtvrtek 7.12.2023 jedeme všichni do Městského divadla do ZR na představení "Malované Vánoce". Odjezd od MŠ 7:50, příchod do MŠ v 7:15 - budeme svačit před odjezdem ve třídách. Dejte, dětem, slavnostnější oblečení vhodné do divadla - kalhoty a košili kluci, holčičky šatičky. Přecházet se bude od FITU přímo k divadlu.

Děkujeme za spolupráci☺

04.12.2023

Od ledna bude probíhat předplavecká výuka předškoláků. Kurz bude trvat 3 měsíce, začínáme 11.1.2024 a končíme 21.3.2024. Níže vkládáme průvodní dopis rodičům. V něm jsou popsány důvody, proč je předplacecký výuka důležitá. Letošní kurz jsme kvůli počtu předškoláků (28 dětí) rozdělili na dvě skupiny, náklady tedy budou cca 1200, pokud se kurzu zúčastní všechny děti. Umožněte dětem zažít radost z vody, ze společného prožívání v bazénu, z her ve vodě a posilte tím imunitu dětí přirozeným způsobem. Kurz bude probíhat v malém bazénu. Na předplaveký kurz mateřské školy pak navazuje kurz na 1. stupni základní školy, proto je prospěšné kurzu se zúčastnit.

Organizaci plaveckého kurzu vložíme v nové aktualitě ke konci prosince. Do konce roku je potřeba vybrat kurzovné, náklady na dopravu hradí příspěvková organizace z rozpočtu školy financované zřizovatelem. Pokud Vaše dítě nemůže absolvovat kurz ze závažných zdravotních důvodů, sdělte nám tuto informaci (ekzem aj.)

Číst dál...
01.12.2023

Připravili jsme pro vás mnoho tradičních akcí, které již znáte a staly se součástí adventního koloritu v našem městysi. Jako obvykle, hned na počátku první adventní neděle, je připraveno vystoupení předškoláků, tentokrát s názvem VÁNOCE V NEBI. S ním se můžete těšit i na kavárnu a na výstavu keramického betléma v kostele sv. Václava. vše najdete v pozvánce ADVENTNÍ LADĚNÍ. Hned v novém týdnu zavítá do školičky Mikuláš, čert a anděl, aby dětem rozdali dárečky. Ve středu projde školičkou malý ekotým a žabáci KUŇKA A ŽBLUŇK, protože přinesou dětem úkoly pro bádání na měsíce leden - březen. Ve čtvrtek 7.12. za námi zavítá KNIHADÝLKO, se svou pohádkou. No a v dalších adventních dnech pozveme za námi naše seniory a prarodiče. Dveře jsou otevřené všem, kdo se chce příjemně naladit, posedět mezi dětmi, na chvilku nasát jejich energii a živelnost, a ochutnat dobroty, které děti upečou. VÁNOČNÍ KAVÁRNA bude otevřena 13.12. od 9:45 ve třídě Koťátka. Besídka u stromečku nás čeká až ve středu 20.12., kdy bude ŠTĚDRODENNÍ MENU. Školáci nám přijdou zahrát divadlo a pak si děti společně rozbalí drobné dárky pro své třídy. A to se už čas naplní, v páek si všichni popřejeme klidné vánoční svátky pospolu u jednoho stolu, a sejdeme se, tak jako školáci, ve středu 3.1.2024. V pátek 5.1. proběhne ve školičce TŘÍKRÁLOVÝ PRŮVOD  a oslava nového roku s přípitkem. Tak ať ten nový rok přinese všem radost, pevné zdraví, hojnosti tak akorát, a chuť pomáhat přírodě, zvířátkům, stromům, vodě a potřebným♥

Číst dál...
01.12.2023

Máme tady prosinec a s ním nejkrásnější období v roce. Je to měsíc očekávání, lásky a naděje. Adventní období klepe na dveře a spolu s ním se připomínají tradice, které jsou s touto neobyčejnou dobou spjaty a jež dodržovaly již generace před námi. Možná právě to jim dává jejich hloubku a sílu, pro které je tak zbožňujeme. Na co se v tomto smyslu můžeme v prosinci těšit, jaké dědictví nám naši předkové zanechali?

Číst dál...

SPOLUPRACUJEME

zahrada pavucina chaloupky ukliďme svět ucime se venku
agras1 mlekarna bohdalov1 sad havlickova borova                                                       

DOPORUČUJEME

bezobalik chaloupka tiera zamek recyklohrani