608 083 256
Děti jsou živé květy země

Únor bývá nejkratším měsícem v roce, nicméně letos bude o den delší, protože máme přestupný rok. V aktualitě o zvycích v únoru jsme únor přiblížili jako měsíc masopustního a karnevalovéhoo veselí. V únoru obvykle také začínají jarní prázdniny a v týdenních cyklech se vystřídají všechny kraje a města. Mateřské školy sice prázdniny nemají, ale mohou omezit provoz v důsledku snížení počtu dětí, protože rodiny vyrážejí na hory či na jiné výlety. Jeden tip na úterní výlet 13.2. - zajeďte si do Hlinska, kde půjde masopustní průvod škol a školek a masopust bude zakončen v části Hlinska zvané Betlém☺. Je to parádní podívaná☺. My tam letos bohužel budeme chybět kvůli přesunu jarních prázdnin právě na tento týden (biatlon v NMNM).

U nás bude provoz zajištěn ve třídě Koťátka, a to od 6:30 - 16:00 v termínu od 12.2. - 16.2.2024. Společně se zase uvidíme v pondělí 19.2. A co jsme na únor připravili? Proběhne OČNÍ SCREENING, přijede za námi HONZA HRUBEC s pohádkou, i u nás bude malý KARNEVAL S MILANEM ŘEZNÍČKEM v závěru února. Vše máte upřesněno níže v přehledu aktivit☺

Plán aktivit na únor

01.03.2024

Březnem se mění koncová v provozu MŠ, děti se budou rozcházet od 15:30 - 16:30 ve třídě Berušky. Prosíme o dodržování uvedené provozní doby mateřské školy a děkujeme za pochopení organizačně provozních změn, které vycházejí z aktuálně vzniklých situací v průběhu školního roku (nemoc, řádná dovolená, vzdělávání pedagogů, samostudium, školní prázdniny v příspěvkové organizaci aj.)

01.03.2024

Kolik mlh v březnu k nebi stoupá, tolik bude ještě mrazů po velikonocích. Tak doufejme, že těch mlhavých rán nebude mnoho, abychom se po Velikonocích ještě nechoulili mrazem a chladem. Nejčastější březnová pranostika, kterou známe i z dětských let, říká ...březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem, máj - vyženeme husy v háj...Počasí je poslední dobou nevyzpytatelné, tak uvidíme, co nám matka příroda přichystá. A ta určitě ví, co dělá. Možná bychom mohli konečně začít naslouchat jejímu hlasu, a začít se chovat v přírodě a k přírodě s respektem, láskou, i s ohledem k poznání, které nám nabízí a k bohatství, které nám poskytuje. Jsme součástí živočišné i rostlinné říše, a i když máme navrch, nakonec je to příroda, která člověku ukáže, kdo má pevně opratě v rukou. Březen nám již nabízí mnoho možností být v přírodě a s přírodou, vidíme a slyšíme první posly jara, jdeme na stezky a do lesa. A co se děje v lese? Mrkněte níže☺

Číst dál...
01.03.2024

Informace k zápisu do 1. třídy ZŠ a MŠ Nové Veselí pro školní rok 2024/2025

Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Nové Veselí, příspěvkové organizace stanovuje termín zápisu do 1. třídy základní školy pro školní rok 2024/2025 na 2. dubna 2024 v době od 10:00 do 17:00 hodin v budově školy.

K zápisu se dostaví děti se zákonným zástupcem, které do 31. 8. 2024 dovrší šestý rok věku, včetně těch, kterým byl odložen začátek povinné školní docházky.

Více informací níže☺

Číst dál...
01.03.2024

Vážení rodiče, k 1.3.2023 je aktualizován důležitý dokument upravující provoz, organizaci a vzdělávání dětí v mateřské škole. Aktualizace školního řádu se týká oddílu písmena I.úplaty za předškolní vzdělávání, a to v souvislosti s legislativní změnou platnou od 1.4.2024. Prosíme vás o seznámení se s aktuálním zněním školního řádu a toto seznámení nám podepište na šatnách tříd do připraveného tiskopisu. 

Celé znění školního řádu naleznete níže. Děkujeme za spolupráci☺

Číst dál...
27.02.2024

Chcete o prázdninách zajistit dětem týden plný lesního dobrodružství, her a tvoření? Chhcete objevit poklad? Chcete si užít kamarády? To vše nabizí Iva Smutková se svým projektem LESOOBJEVOVÁNÍ. Od 22.7. - 26.7.2024 nabízí zde v Novém Veselí příměstský tábor a vše potřebné najdete níže na plakátku. Tábor je pro předkoláky a žáky 1-3 třídy (5 - 12 let). Určitě nebudete litovat, Školička Kamarád vřele doporučuje☺

Číst dál...

SPOLUPRACUJEME

zahrada pavucina chaloupky ukliďme svět ucime se venku
agras1 mlekarna bohdalov1 sad havlickova borova                                                       

DOPORUČUJEME

bezobalik chaloupka tiera zamek recyklohrani