608 083 256
Děti jsou živé květy země

Milí příznivci krmítek,

sezóna plných krmítek se pomalu blíží a ptáčci na vás májí velkou prosbu. Přikrmujte zodpovědně! Z hlediska člověka je plné krmítko úžasná věc - ptáčky nám přiláká na dosah, můžeme je krásně pozorovat, máme skvělý pocit, že jim pomáháme.

Je to ale tak? Mají z přikrmování užitek všechny druhy? Pojďme tedy přikrmovat tak, abychom ptáčkům pomáhali a neubližovali jim. Více níže☺

Rada první - pestrá směs semen, nasekané ořechy, čerstvé i sušené ovoce mohou na krmítko lákat mnoho ptačích druhů.

Rada druhá - nikdy do krmítka nedávejte kuchyňské zbytky, připálené či solené potraviny.

Rada třetí - nezapomínejte i na druhy, které krmítko navštěvují, část potravy nasypte i pod krmítko.

Rada čtvrtá - Kosy a drozdy potěší i jablka a jeřabiny, šplhavce a sýkory tuková směs.

Rada pátá - Krmítko umístěte na klidné a přehledné místo.

Rada šestá - správným výběrem krmítka a pravidelným čištěním můžete předcházet chorobám, které se mohou při shlukování ptáků snáze šířit.

Rada sedmá - Ptákům nezapomeňte nabídnout i vodu.

Tip - novinka od české společnosti Plastia - krmítko Berry.- jedná se o samonásypné závěsné krmítko o objemu 4,1 l, které vzniklo spoluprací společnosti Plastia, studia Mnohostěn a České společnosti ornitologické

6. - 8.1.2023 opět proběhne sčítání ptactva na krmítku, již šestý ročník. Zapojte se i vy, vše potřebné naleznete zde

 

sykorka

skos                                         sojka

 

                                                                                                                                          strakapoud


13.02.2023

Sdělujeme rodičům, že vyšetření oční screening proběhne v naší školičce 13.2.2023 od 8:00. Ve třídách uhraďte poplatek 200 Kč za toto vyšetření. Děkujeme.

26.01.2023

Zítra, ted ve čtvrtek 26.1.2023, jede celá školička do terénu. Předškoláci na plavání, neplavci na bobří stezku kolem Konventského rybníka v zámku a třída Berušky a Včeličky jedou do zámku taktéž na program o zvířatech u krmelce. Sraz dětí ve školce v 7.15, svačina bude ve školce mezi 7.15 - 7.45, odjezd v 8.00. Návrat v 10.30. S sebou oblečení do terénu, baťůžek s termoskou a čajem, zdravé mlsání do krabičky. Platí pro všechny. Děkujeme za spolupráci.

23.01.2023

Vážení rodiče.

S koncem ledna končí první pololetí školního roku 2022-23, a my se začínáme intenzivněji soustředit na posílení školní zralosti dětí. V období před proběhla diagnostika, máme náhled na to, co je potřeba u dětí posilovat obecně, a samozřejmě i konkrétně na základě této individuální diagnostiky.

Zápisy budou v období mezi 1. - 15. 4.2023, tudíž máme ještě čas se na tento zápis do ZŠ připravit.

V obecné rovině posilujte dovednosti samoobslužného charakteru (oblékání, zapínání zipu, vázání uzle a mašličky, obsluha při stravování, hygienická obsluha, konkrétně po použití WC aj.)

Také je potřeba posílit smysl pro povinnost, řešení úkolů, jejich dokončení, uklidit po práci, poradit si s neúspěchem a chybou, mít radost z dosaženého.

Všichni ve školičce pracujeme na kultivovaném chování, zdvořilostních návycích, respektu, empatii a umění zvládnout své emoce. S tím nám můžete pomoci také☺

Číst dál...
14.01.2023

Sdělujeme rodičům, že potvrzení na slevu na dani, tzv. školkovné, si budete moci vyzvedávat v kanceláři zástupkyně pro MŠ od čtvrtka 19.1.2023 ( u kuchyně).

04.01.2023

Kurz je určen dětem předškolního věku 5-6 (7) let. Výuka začíná 12.1. a budeme jezdit každý ČTVRTEK. Sraz ve školce v 7.00 h.

Sebou do baťůžku: plavky, jménem označený ručník, koupací čepice s křestním jménem dítěte na čele (pro oslovení instruktorkou) - použijte centrofix☺

Holčičkám s dlouhými vlásky prosíme zaplést copánky (vlásky tak nejsou tolik mokré)

Pro snazší převlékání, prosíme, dejte dětem kalhoty a bundu (ne kombinézy).

Cenu kurzu 870,- Kč uhraďte v kanceláři MŠ (u jídelny) tento týden do 8.00h.

 


SPOLUPRACUJEME

zahrada pavucina chaloupky ukliďme svět ucime se venku

DOPORUČUJEME

bezobalik chaloupka tiera zamek recyklohrani