608 083 256
Děti jsou živé květy země
Sdělujeme rodičům, že provoz MŠ Nové Veselí bude na základě §3 Vyhlášky 14/2005 Sb. O předškolním vzdělávání ve znění pozdějších předpisů přerušen od 17.7.2023 – 18.8.2023.
Přerušení v červenci je 11 z 19 pracovních dnů, celkem vyučovacích dnů 8, přerušení v srpnu je 14 z 23 pracovních dnů, celkem vyučovacích dnů 9. Podle §6 yhlášky 14/2005 Sb. O předškolním vzdělávání ve znění pozdějších předpisů ředitel příspěvkové organizace stanovuje úplatu za červenec 2023 ve výši 126 Kč a za srpen 2023 ve výši 117 Kč.
Toto přerušení bylo projednáno se zřizovatelem a souhlasné stanovisko prošlo radou městyse.

Dokument zde   [PDF 110.33 KB]

§ 3

Přerušení nebo omezení provozu mateřské školy podle Vyhlášky 14/2005 S. o předškolním vzdělávání

(1) Provoz mateřské školy lze podle místních podmínek omezit nebo přerušit v měsíci červenci nebo srpnu, popřípadě v obou měsících. Rozsah omezení nebo přerušení stanoví ředitel mateřské školy po projednání se zřizovatelem. Ředitel ve spolupráci se zřizovatelem zároveň projedná s řediteli jiných mateřských škol v obci možnosti a podmínky předškolního vzdělávání dětí mateřské školy v jiných mateřských školách po dobu omezení nebo přerušení provozu. Informaci o omezení nebo přerušení provozu zveřejní ředitel mateřské školy na přístupném místě ve škole nejméně 2 měsíce předem; zároveň zveřejní výsledky projednání podle věty třetí, popřípadě také informaci o možnostech a podmínkách zajištění péče o děti v souladu se zvláštním právním předpisem2a) v době omezení nebo přerušení provozu.

(2) Provoz mateřské školy lze ze závažných důvodů a po projednání se zřizovatelem omezit nebo přerušit i v jiném období než stanoveném v odstavci 1. Za závažné důvody se považují organizační či technické příčiny, které znemožňují řádné poskytování předškolního vzdělávání. Informaci o omezení nebo přerušení provozu zveřejní ředitel mateřské školy na přístupném místě ve škole neprodleně poté, co o omezení nebo přerušení provozu rozhodne. Zároveň informuje o možnostech a podmínkách zajištění péče o děti podle zvláštního právního předpisu2a) v době omezení nebo přerušení provozu.

Příslušná právní norma

14.10.2023

Grant Jedlá školní zahrada Skutečně zdravá škola a společnosti Lidl a náš projekt Chutě a vůně jedlé zahrady Školičky Kamarád se posouvá z úrovně publicity projektu na úroveñ realizace🤩. Ve vestibulu mateřské školy nyní najdete paravan s konkrétními aktivitami, ke kterým hledáme dobrovolníky na realizaci🔎. Zároveň je zveřejněn soupis materiálu, který budeme potřebovat a s kterým nám můžete pomoci všichni🙏. Máte- li tedy k darování štěrk, staré cihly, kulatinu průměru 8-10 cm, dřevěná kola o průměru 20cm a výšky do 5 cm, našlápné kameny, levandule či jiné vonné byliny, spojovací materiál či jakýkoliv podobný materiál, budeme rádi za vaši pomoc🥰🤝. Pro dobrovolníky a rodiny chystáme vydatné občerstvení z kuchyně našich skvělých kuchařek Evička, Káti a Jarušky👍, párky pro buřtguláš věnuje Maso Žďársko a pan Kůra ( díky za podporu♥️) , pro děti pak bude připraven program a aktivity😉. Čeká nás sice hodně práce, ale výsledek určitě bude stát za to🤩. Tak si🙏udělejte čas v sobotu 14.10. a sejděme se v jednu na zahradě MŠ Kamarád Nové Veselí a buďme spolu u mimořádné proměny naši zahrady 🤩🤝, která se stane místem soužití lidi a živočichů ♥️.

Číst dál...
01.10.2023

Letošní podzim je opravdu mimořádný. Teplé a slunné počasí v nás evokuje pocit léta, a sluneční energie nám vlévá sílu do žil. V říjnu slavíme řadu zajímavých svátků. Máme pro vás několik tipů, jak tyto dny s dětmi oslavit nebo co v říjnu podniknout.

Číst dál...
01.10.2023

S nástupem října se mění tzv.koncová v provozu MŠ. Ta bude po celý měsíc ve třídě KUŘÁTKA. Děti si budete vyzvedávat mezi 15:30 - 16:30 v této třídě☺

01.10.2023

Měsícem říjen startují obě zájmové aktivity, a to v úterý 10.10.2023 angličtinka a ve čtvrtek 12.10. 2023 keramika.

Angličtinka bude probíhat v retroklubovně po obědě od 12:15. Komunikaci s rodiči zajišťuje lektorka Veronika Robotková z Activu, poplatek hradíte tam.

Keramika bude probíhat v naší keramické dílně, od 12:15 - 13 jedna skupina a od 13:00 - 13:45 druhá skupina. Ve skupině je po deseti dětech. Poplatek je 400 Kč a hradíte ho v kanceláři MŠ (kdo tak ještě neučinil). Děti budou potřebovat starší triko, které jim uložte ve skřínce a na keramiku si ho vždy převlečou.

Děkujeme za spolupráci a přejeme dětem, ať se v obou aktivitách daří dětem rozvíjet další dovednosti☺

13.09.2023

Co vás napadne, když se řekne podzim? Zvířátka z kaštanů, barevné listí nebo déšť a plískanice? A co třeba jablíčka a dýně? Ty jsou nejen hezké na pohled, ale také zdravé a dobře se z nich tvoří. Podzim je pro přírodu velká věc. Je nejen obdobím padání listů, ale také sklizně ovoce a zeleniny, tedy vrcholem sezóny pro všechny zahrádkáře. A nejen zahrádkáře Plody z volné přírody zase shromažďují zvířátka, která si tak dělají zásoby na zimu. Čas bezinek jsme již promarnili, tak si něco povíme o šípcích a jejich zpracování☺

Číst dál...
17.05.2023

S radostí všem oznamujeme, že naše školička uspěla se svou žádostí "Chutě a vůně jedlé zahrady Školičky Kamarád" v grantové výzvě SZŠ a společnosti LIDL "Jedlá školní zahrada" a získala na rozvoj naší zahrady grantovou podporu 100.000 Kč☺. S celým projektem vás rádi seznámíme a budete-li mít chuť a čas pomoci nám s realizací projektu, budeme rádi. Více informací níže☺

Číst dál...

SPOLUPRACUJEME

zahrada pavucina chaloupky ukliďme svět ucime se venku

DOPORUČUJEME

bezobalik chaloupka tiera zamek recyklohrani