608 083 256
Děti jsou živé květy země

Vážení a milí, srdečně k vám posíláme pozvání na otevřenou zahradu v neděli 11.6.2023 od 10:00 - 16:00. Akce se koná v rámci celorepublikové kampaně https://www.vikendotevrenychzahrad.cz/. Cílem je  v tento víkend prezentovat veřejnosti význam vegetace a posílit tak její postavení ve společnosti. Obvyklá forma je komentovaná prohlídka o historii, současném stavu i budoucích záměrech v zahradě či parku, doplněná dalším programem. U nás chystáme doplňkový program - budeme představovat náš projekt na Jedlou školní zahradu, na kterou jsme získali dotaci, dále nabídneme 2 komentované prohlídky v 10:30 a ve 13:00, i tvořivé dílničky. A na naší zahradě si především užijete relaxu a oddychu☺. Přijďte, rádi vás uvidíme☺☺☺

 

https://www.vikendotevrenychzahrad.cz/skolicka-kamarad-nove-veseli

Čerpáno ze stránek otevřených zahrad:

Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti (Open Garden & Squares Weekend) vznikl v roce 1998 ve Velké Británii a probíhá vždy během druhého červnového víkendu. Cílem události bylo poskytnout veřejnosti příležitost alespoň jednou v roce navštívit jinak uzavřené zahrady a dvorky Londýna. Nápad se shledal s nadšením, po několika ročnících uspořádaných v Británii, se pomalu začal šířit i do dalších měst a stal se postupně tradičním po celé Evropě. 

 

Ovšem v každé zemi se průběh akce mírně liší. V sousedních zemích – Rakousku a Německu se Víkendu účastní velké množství soukromých zahrad. Podobně se to odehrává i v Amsterdamu, kde jsou otevřeny soukromé zahrady podél vodních kanálů. V Irsku a na Slovensku naopak sázejí více na veřejně přístupné parky, ve kterých je však připraven zajímavý doprovodný program.

 

V České republice se v roce 2010 pod záštitou Národního památkového ústavu poprvé otevřely 3  zahrady a jejich počet postupně vzrůstal. Do projektu zapojujeme i běžně navštěvovaná místa, ovšem s doplňkovým programem koncipovaným pro tuto ojedinělou akci. Rádi bychom v tento víkend prezentovali veřejnosti význam vegetace a posílili její postavení ve společnosti. Obvyklá forma je komentovaná prohlídka o historii, současném stavu i budoucích záměrech v zahradě či parku, doplněná dalším programem.

 

Chceme zvýšit informovanost a povědomí lidí o zahradním umění, zahradní architektuře, parcích, zahradách a veřejných prostorech, prezentovat obor veřejnosti. Představit jednotlivé objekty s jejich příběhy a tajemstvím a přinést lidem zážitek z poznání. Veřejnost se při této příležitosti může seznámit s přístupem odborníků v otázkách zeleně a získat tak nový pohled na její funkci a význam.

 

V akci jsou vítány všechny zahrady a parky v České republice, které mohou nabídnout něco zajímavého např. historický význam, ekologický přístup, nevšední design, dendrologickou sbírkou či zajímavým příběhem. Do akce se mohou zapojit i jiné zajímavé a významné plochy zeleně - ovocné sady, náměstí, historické hřbitovy, kláštery, arboreta či botanické zahrady. Víkend otevřených zahrad je určen jak pro veřejné, tak i soukromé zahrady a parky.

Aktual zahrady 2023

 

24.06.2024

Sdělujeme rodičům, že na pondělí 24.6. 2024 je vyhlášeno ředitelské volno z důvodu přerušení dodávky elektřiny. V mateřské škole proběhne sanitární den. Děkujeme za pochopení.

20.06.2024

Na požádání zveřejňujeme sdělení pro rodiče předškoláků, text na plakátku níže☺

Číst dál...
20.06.2024

Ve čtvrtek 20.6.2024 proběhne slavnostní vyřazení předškoláků♥. Dopolední slavnost bude s dětmi a kolektivem, odpolední od 15:30 s rodiči a za účasti úřadu městyse. Prosíme rodiče, aby připravili dětem slavnostní oblečení už na dopolední slavnost. Děkujeme☺

12.06.2024

Zítra se naposledy sejde ve 12:15 malý ekotým ke kontrole plánu činnosti☺

No a v závěru školního roku v posledním týdnu pak ještě v odpoledních hodinách proběhne setkání velkého ekotýmu, abychom uzavřeli téma PROSTŘEDÍ. Posedíme, popovídáme si, opečeme si buřtíky☺. Dáme vědět kdy♥

10.06.2024

Základní škola a Mateřská škola Nové Veselí, pracoviště Mateřské školy Kamarád Nové Veselí, vyhlašuje výběrové řízení na dvě pracovní pozice s nástupem od 1.9.2024.

Číst dál...
03.06.2024

Červen je posledním měsícem ve školním roce, kdy se ještě aktivně připravuje program ve Školičce Kamarád a kdy se předškoláci, pomalu a jistě, rozloučí se svými pedagogy, kamarády ze školky, a všemi dospěláky ze školičky. Je to čas malých cest a cestiček, pobývání v přírodě, na zahradě, u vody, a vnímání všech proměn. Je to čas vyvrcholení naší práce na projektu Jedlá zahrada. Je to čas potkávání se, ale i čas loučení. Teď jsme však na počátku a půjdeme pěkně krok za krokem. Všechny aktivity jsou popsány v dokumentu pod čarou a znovu na prosbu maminek, které si vzaly na starost rozloučení předškoláků se školičkou, vkládáme odkaz na QR kód, kde můžou rodiče podpořit koupi dárku,, který podpoří koncerty mateřské školy (třeba jako ten o srdíčkovém odpoledni☺).

Číst dál...
01.06.2024

Červnem se mění koncová v provozu MŠ, děti se budou rozcházet od 15:30 - 16:30 ve třídě Berušky. Prosíme o dodržování uvedené provozní doby mateřské školy a děkujeme za pochopení organizačně provozních změn, které vycházejí z aktuálně vzniklých situací v průběhu školního roku (nemoc, řádná dovolená, vzdělávání pedagogů, samostudium, školní prázdniny v příspěvkové organizaci aj.)

 

01.06.2024

Jak je uvedeno v pranostice, bude-li teplý červen, můžeme se těšit i na pěkný a teplý podzim. Nicméně, letošní rok je počasí hodně nevyzpytatelné, proto vše ponechme přírodě a nemějme těžkou hlavu, že se něco děje tak, jak nechceme. Naučit se přijímat život se vším, co každému z nás přináší, je tou nejlepší cestou uchovat své tělo ve zdraví. A připustit si, že lehký diskomfort neznamená konec světa, nám pomůže posilovat psychickou, i fyzickou osobnost. Takže co v červnu v přírodě? O tom v příspěvku níže

Číst dál...
21.05.2024

Níže zveřejňujeme veřejnou listinu o přijetí dětí pro nový školní rok s datem nástupudo MŠ. Tímto zveřejněním je povinnost příspěvkové organizace naplněna a i rodiče dětí 2+ již nedostanou individuální správní rozhodnutí, jak bylo u zápisu zmiňováno. Těšíme se na společnou schůzku v posledním srpnovém týdnu, o jejím konání budete spraveni aktualitou na webu, případně zprávou do emailové schránky. Doporučujeme všem novým rodičům, aby se přihlásili během prázdnin do emailové rozesílky na stránkách mateřské školy vpravo dole☺. Děkujeme za spolupráci.

Číst dál...
02.05.2024

Provoz MŠ Nové Veselí bude na základě § 3 vyhl.14/2005 Sb. o předškolním vzdělávání ve znění pozdějších předpisů přerušen od 15.7. – 16.8.2024 . Stanovení úplaty na dny, kdy bude MŠ v provozu, najdete v dokumentu níže. Během května prosíme rodiče o vyplnění docházky o prázdninovém provozu. Děkujeme za spolupráci☺

Číst dál...
27.02.2024

Chcete o prázdninách zajistit dětem týden plný lesního dobrodružství, her a tvoření? Chhcete objevit poklad? Chcete si užít kamarády? To vše nabizí Iva Smutková se svým projektem LESOOBJEVOVÁNÍ. Od 22.7. - 26.7.2024 nabízí zde v Novém Veselí příměstský tábor a vše potřebné najdete níže na plakátku. Tábor je pro předkoláky a žáky 1-3 třídy (5 - 12 let). Určitě nebudete litovat, Školička Kamarád vřele doporučuje☺

Číst dál...

SPOLUPRACUJEME

zahrada pavucina chaloupky ukliďme svět ucime se venku
agras1 mlekarna bohdalov1 sad havlickova borova                                                       

DOPORUČUJEME

bezobalik chaloupka tiera zamek recyklohrani