608 083 256
Děti jsou živé květy země

Milí rodiče.

S radostí sdílíme zprávu o tom, že jsme úspěšně obhájili certifikát stříbrné úrovně Skutečně zdravé školy☺. Obhajoba proběhla v závěru roku 2023 po dvou letech, a my jsme nadšeni, že kvalita našeho stravování i kvalita vzdělávání o jídle je stále vysoká a daří se nám ji stále udržovat☺. Věříme, že většina souzní s tím, že kvalita veřejného školního stravování je zárukou zdravého vývoje dětí. Naše školička jde cestou jednoduché filosofie - ve zdravém prostředí můžeme společně připravovat jídlo ze zdravých surovin a posílíme tím fyzický i psychický rozvoj každého jednotlivce. Zároveň ruku v ruce chceme věnovat čas i vzdělávání dětí o jídle, odkud se vzalo na našem stole, kdo a jak ho připravil, kolik energie lidí, i financí za tím stojí, a proč je jídlo dar, se kterým se neplýtvá☺.

Děkujeme vám, že jdete s námi touto cestou a ať už ve školičce, tak i doma podporujete to, co je v našich životech důležité. A hodnota jídla patří bezesporu k těm důležitým hodnotám.

Slova ředitele programu SZŠ Mgr. Tomáše Václavíka

01.03.2024

Březnem se mění koncová v provozu MŠ, děti se budou rozcházet od 15:30 - 16:30 ve třídě Berušky. Prosíme o dodržování uvedené provozní doby mateřské školy a děkujeme za pochopení organizačně provozních změn, které vycházejí z aktuálně vzniklých situací v průběhu školního roku (nemoc, řádná dovolená, vzdělávání pedagogů, samostudium, školní prázdniny v příspěvkové organizaci aj.)

01.03.2024

Kolik mlh v březnu k nebi stoupá, tolik bude ještě mrazů po velikonocích. Tak doufejme, že těch mlhavých rán nebude mnoho, abychom se po Velikonocích ještě nechoulili mrazem a chladem. Nejčastější březnová pranostika, kterou známe i z dětských let, říká ...březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem, máj - vyženeme husy v háj...Počasí je poslední dobou nevyzpytatelné, tak uvidíme, co nám matka příroda přichystá. A ta určitě ví, co dělá. Možná bychom mohli konečně začít naslouchat jejímu hlasu, a začít se chovat v přírodě a k přírodě s respektem, láskou, i s ohledem k poznání, které nám nabízí a k bohatství, které nám poskytuje. Jsme součástí živočišné i rostlinné říše, a i když máme navrch, nakonec je to příroda, která člověku ukáže, kdo má pevně opratě v rukou. Březen nám již nabízí mnoho možností být v přírodě a s přírodou, vidíme a slyšíme první posly jara, jdeme na stezky a do lesa. A co se děje v lese? Mrkněte níže☺

Číst dál...
01.03.2024

Informace k zápisu do 1. třídy ZŠ a MŠ Nové Veselí pro školní rok 2024/2025

Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Nové Veselí, příspěvkové organizace stanovuje termín zápisu do 1. třídy základní školy pro školní rok 2024/2025 na 2. dubna 2024 v době od 10:00 do 17:00 hodin v budově školy.

K zápisu se dostaví děti se zákonným zástupcem, které do 31. 8. 2024 dovrší šestý rok věku, včetně těch, kterým byl odložen začátek povinné školní docházky.

Více informací níže☺

Číst dál...
01.03.2024

Vážení rodiče, k 1.3.2023 je aktualizován důležitý dokument upravující provoz, organizaci a vzdělávání dětí v mateřské škole. Aktualizace školního řádu se týká oddílu písmena I.úplaty za předškolní vzdělávání, a to v souvislosti s legislativní změnou platnou od 1.4.2024. Prosíme vás o seznámení se s aktuálním zněním školního řádu a toto seznámení nám podepište na šatnách tříd do připraveného tiskopisu. 

Celé znění školního řádu naleznete níže. Děkujeme za spolupráci☺

Číst dál...
27.02.2024

Chcete o prázdninách zajistit dětem týden plný lesního dobrodružství, her a tvoření? Chhcete objevit poklad? Chcete si užít kamarády? To vše nabizí Iva Smutková se svým projektem LESOOBJEVOVÁNÍ. Od 22.7. - 26.7.2024 nabízí zde v Novém Veselí příměstský tábor a vše potřebné najdete níže na plakátku. Tábor je pro předkoláky a žáky 1-3 třídy (5 - 12 let). Určitě nebudete litovat, Školička Kamarád vřele doporučuje☺

Číst dál...

SPOLUPRACUJEME

zahrada pavucina chaloupky ukliďme svět ucime se venku
agras1 mlekarna bohdalov1 sad havlickova borova                                                       

DOPORUČUJEME

bezobalik chaloupka tiera zamek recyklohrani